Kamp enesearengu entusiaste muutmas Eesti värbamismaastikku

Kasak Solutions on ettevõte, kuhu on tulnud kokku enesearengule ja lahendustele orienteeritud meeskond. Harvad ei ole ka juhud, mil inimesed väljaspool ettevõtet võtavad ühendust ja avaldavad soovi tiimiga liituda. Kuidas aga on kokku tulnud nii inspireeriv ja teineteist innustav meeskond ning mis neid ettevõttes hoiab, sellest räägivad meie inimesed ise juba lähemalt.

Kasak Solutions

Kaks aastat on ettevõttes töötanud juhiabi Merje. Lapsehoolduspuhkuse lõppedes kontakteerus ta Ketliniga, et uurida tööturul toimuva kohta. Nimelt soovis ta väikeste laste kasvatamise kõrvalt leida osalise koormusega tööd ja paraku endises töökohas sellist võimalust ei pakutud. Ketlin oli aga ise parasjagu just otsimas abilist ja nii otsustati koostööle võimalus anda. Merje lahendas talle usaldatud ülesandeid muuhulgas ka lastega kärutiire tehes ning kõik sai tehtud.

See omakorda tekitas Ketlinis veel suuremat usaldust ning Merjest saigi juhiabi. See oli amet, mida ta salamisi oli ka südames teha soovinud: “Minu jaoks on väga oluline paindlikkus, mida ettevõte pakub, sest väikeste lastega tuleb aeg-ajalt ikka ootamatusi ette.“

Merjet paelub võimalus õppida iga päev midagi uut ning muidugi ka sellega kaasnev eneseareng. Lisaks toob ta välja teotahtelise meeskonna, kes inspireerib ning toetab: „Kõik on ühe asja eest väljas. Tiim on väga kõrge tasemega, kõik tegelevad enesearenguga ja siin ei ole ühtegi päeva, kus saaks mõnusalt oma mugavustsoonis istuda. See annab aga tunde, et ma tahan õppida ja endast midagi tagasi anda.“ Merje hindab ka meeskonna suurt toetust ja hoolimist, mistõttu ta tunneb, et kuulub ettevõttesse ning on siin oodatud. „Eriline on see kuidas inimestega suheldakse ja vajadusel tõmmatakse vahepeal ka pidurit ning antakse puhkust. Igapäevased pisikesed asjad annavad palju juurde.” Ka Merjest on tänaseks kasvanud üks ettevõtte osanikke. 

Ka ettevõtte andekas copywriter Elina leiab, et siinne seltskond on hingelähedane: „Tunnen, et mind usaldatakse ja saan tööd teha täpselt sellisel moel nagu mulle enim meeldib. Keegi ei ela seljas ja ei uuri koguaeg, kus sa oled ja mis teed. Minu tööd ja potentsiaali hinnatakse. Inimesi usaldatakse ja ei suruta raamidesse. Leitakse üles tugevused ja arendatakse neid.“

Elina teekond ettevõttesse, oli seotud suurte eluliste muudatustega. Peale kaht aastat eneseotsinguid uuris ta sõbrannalt, kas too ehk teaks kedagi, kes oleks poole kohaga tööd pakkumas. Pisut hiljem saatiski sõbranna video Ketlinist, mis koheselt kõnetas. Nimelt oli Kasak Solutions vahepeal jõudsalt arenenud ning oli vajadus kirjutajate ridu täiendada. Kirjutamisega ei olnud Elina küll varasemalt väga laialdast kokkupuudet omanud, kuid kuna mugavustsoon oli tema jaoks juba kauge minevik, siis otsustas ta siiski proovida.

Elina usub, et tegu oli kindlasti Universumi poolt saadetud võimalusega, sest sellist juhti nagu Ketlin ei ole ta varem näinud. „Siin toimub üleüldine eneseareng ja seda mitte ainult töö mõttes, vaid soositakse ka isiklikku arengut. Ei ole otsest käsuliini ja hierarhiat, vaid kõik on võrdsed, oma ala professionaalid, kes teavad mida teevad ja teevad seda hästi. Minu jaoks on tegemist ainulaadse ettevõttega, kuhu ma tahan panustada, kuna saan oma potentsiaali realiseerida,” räägib Elina sellest, kuidas teda paeluvad ettevõttes töötamise piiramatud võimalused, unikaalne juhtimisstiil ja kõik need väärtused, mis meeskonnal tervikuna on. Emana hindab ta väga ka kodukontoris töötamise võimalust.

Kasak Solutions

Laura-Liis on Kasak Solutions`is ametis lausa kahel erineval positsioonil. Nimelt tegutseb ta nii müügiosakonnas kui ka HR partnerina. Siia jõudis ta Karli kaudu, kui Karl jagas Facebookis HR partneri töökuulutust. Laura-Liisile olid ka juba Karli varasemad postitused Kasak Solutions`i tiimist silma jäänud, mistõttu pakkumine kõnetas teda väga. Kandideerimise käigus vestles ta nii Karli, Merje kui ka Ketliniga ning kõigiga tekkis koheselt ka klapp: „Tekkis tunne nagu räägiks oma inimestega.“ 

Laura-Liisil avanes võimalus hakata Kasak Solutions´is hoopis müügitööd tegema. Kuna tal seni puudus B2B müügi kogemus, siis võttis ta pakkumise elevusega vastu ja siiani ei ole kahetsema pidanud. „Kasak Solutions`i kamp on kokkuhoidev. Jagada saab omavahel kõike, nii head kui halba. Sellist meeskonda mujal ei ole. Kõik on toetavad, arengule keskendunud ja kogu aeg toimub midagi. Pidevalt on uued ideed ja teenused arenevad ning kõik tahavad saada iga päevaga paremaks. Mulle meeldib, et Ketlini näol on ettevõttes tugev naiseeskuju, kellelt on palju õppida. Oleme teistele ettevõtetele eeskujuks omavahelise suhtlusega. Tunnen end väärtustatuna ja saan aru, et minul on oluline roll. Mulle meeldib, et enda inimesi väärtustatakse mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes. Oleme lahendustele orienteeritud,” räägib Laura-Liis kui oluline on see, et meeskonnas omavahelised väärtused sobiksid.

Ka HR partner Sophiale jäi Kasak Solutions silma sotsiaalmeedia vahendusel: „Kui märkasin vabanenud positsiooni tekitas see põnevust ja huvi, sest ettevõte oli juba varasemalt mulle silma jäänud. Teadsin, et ettevõttes on ägedad inimesed ja seal panustatakse palju üldisesse töökultuuri ja arengusse. Ketlin ise on aga oma ala vaieldamatu professionaal.“

Sophia on nimelt alati valinud oma ametikohti võimaluse järgi  õppida oma ala parimatelt. Täna tunneb ta, et ei ole mutrike kuskil tagatoas, vaid oluline inimene ettevõtte arengus: „Mul on võimalus esitada oma ideid, osaleda uute protsesside välja mõtlemisel, süsteemide loomisel, visiooni elluviimisel ja teha midagi teistmoodi. Ketlin juhina on suurepärane mentor. Ta võtab igat inimest kui indiviidi ja panustab personaalsesse arengusse.“

Lisaks armastab Sophia oma töö juures ka seda, et tal ei ole võimalik laskuda mugavustsooni ning võimalust kohtuda erakordsete inimestega. Ka siinset tiimi peab ta ainulaadseks: „Me väärtustame üksteist ja töötame ühtse meeskonnana. Olen uhke, et olen sellises ettevõttes. Iga meeskonnaliige on selle peal väljas, et muuta inimeste elu paremaks. Oleme hingega asja juures.”

Kasak Solutions
Kasak Solutions

Nii nagu enamik Kasak Solutions`i liikmeid, jõudis ka HR partner Angelika siia tutvuse kaudu: “Mind kutsus tiimi mu vahva kursusekaaslane. Ta reklaamis seda kui kõige ägedamat ettevõtet, kus on võimalik õppida uusi teadmisi ja oskusi inspireeriva liidri käe all.

Lugesin läbi Ketlini raamatu “Kuidas värvata ja hoida parimaid inimesi?” ja mind tabas äratundmisrõõm. Ta rääkis just nendest juhtimisvigadest, mida olin elu jooksul isegi täheldanud. Seega otsustasingi tiimi kandideerida.

Minu rõõmuks läbisin kõik kandideerimisprotsessid edukalt. Täna olen siin, sest olen tugevalt enda arengule orienteeritud ja Kasakus õpin iga päev midagi uut. Tahan näha kuhu on veel võimalik edasi liikuda meie tiimi särasilmadega. Sky is the limit! 

Meil toimub ettevõttes pidev edasi minek, uute teenuste arendamine, imelised koostööpartnerid ja aktiivne koolitustegevus. Töötajaid kaasatakse ja toetatakse ning üksteisega arvestatakse. Tiimitöö on väga tugev, kuna saadakse aru, et tegutseme ühise eesmärgi nimel ja tiim on täpselt nii tugev, kui on tema nõrgim lüli!” 

Meeskonna kõige värskem liige HR partner Betty-Maria oli aga juba varasemalt suur Kasak Solutions`i austaja. „Ketlin räägib asjadest nii nagu minagi seda õigeks pean. Kollektiiviga ühinedes olen kogenud suurt toetust ja ühtehoidvust. Saan olla siin mina ise. Paremat töökohta ma ei kujuta isegi enam ette!

See on imetlusväärne, kui palju üks juht panustab ja annab endast meeskonnale ja kõik pingutavad ühise eesmärgi nimel. Ma ei ole elus kogenud ega julgenud unistadagi, et selline asi võiks olemas olla,“ räägib Betty-Maria suure tänutundega sellest, kuidas teda motiveerib panustama see, et temasse panustatakse.

Ta väärtustab ka seda, et saab uusi teadmisi ning neid koheselt ka rakendada: „Tegutseme kõige uuemate teadmistega kooskõlas, mitte ei tee vanamoodi, sest nii on kogu aeg tehtud. Minu ettepanekuid võetakse arvesse. Juhtimise osas on Ketlin kahtlemata eeskujuks kõigile. See, kuidas ta paneb kogu hinge oma tiimi ja ettevõttesse, on võimas. Väga tark, strateegiline ja läbimõeldud meeskonna kasvatamine.“ Betty-Maria jaoks on oluline, et kogu meeskond oskab muutuva maailmaga kaasas käia ja kiirelt reageerida.

Kasak Solutions
Kasak Solutions

Turundusstrateeg Toomas usub, et meeskonna ongi kokku toonud just Ketlin juhina. „Kogu meeskonda hoiab tegutsemises missioon, sealhulgas ka mind ennast. Me areneme tohutu kiirusega ja Ketlin ei lase kellelgi mugavustsoonis kaua olla.“

Toomas kohtus Ketliniga siis, kui Ketlin oli värbamise valdkonnas juba 14 aastat tegutsenud. Olles ettevõttes kõige pikemalt, nimelt juba üle kolme aasta teab Toomas rääkida kui palju töötunde ja pingutusi on Ketlin teinud, et jõuda ettevõttega tänasesse seisu. Ta imetleb väga Ketlini juhtimisoskusi ja talenti:

„Ketlini võime näha inimestest nagu röntgeniga läbi on täiesti imetlusväärne.“ Ehkki Ketlin leidis küll ise Toomase ning palkas ta aitamaks luua ettevõttes suurt muutust, näeb Toomas siin nii suurt potentsiaali, et on rõõmuga osa meeskonnast.

Kokkuvõttes võib öelda, et inimesi hoiab siin koos tugev missioonitunne, enesearengu võimalused ning Ketlin koos terve meeskonnaga. Vähem tähtis ei ole ka paindlik tööaeg, läbipaistvus ning usaldus. Meeskonda iseloomustab sihipärane tegutsemine, empaatiavõime, vastutustunne ja enesearengule orienteeritus. Eranditult kõik meeskonna liikmed tunnevad, et on leidnud oma teise pere ja pere hoiab alati kokku.

Scroll to Top