Monika on tervendaja, selgeltnägija, energeetiliste muutuste looja, hingamisterapeut ning hobikorras joogatreener. Ta aitab inimestel ühendust saada iseenda ja oma väega, et luua positiivseid muutusi, ning avab nende potentsiaali.
Soov inimesi aidata ja otsuste olulisusest
Monika teadis juba neljaselt, et tahab aidata inimesi, ja plaanis saada arstiks, sest see oli aitamiseks sel ajal ainus väljund. Ta õppis meditsiinikoolis laborandiks ja töötas klassikalises meditsiinisüsteemis tükk aega, ent sügaval sisimas tundis siiski puudust väljakutsetest ja erinevad märgid andsid järjepidevalt talle mõista, et see pole talle õige tee.
Tõuke muuta tegevusvaldkonda, andis talle esimese laps sünd. Sel ajaperioodil, 90ndatel, seisis ta silmitsi enda elu raskeima perioodiga. Ta oli neljakuuse beebiga üksikema. Ajad olid väga rasked, kõigil, ent üksinda majanduslikult toime tulla oli pea võimatu. „Ma mäletan, et mul ei olnud isegi hambapasta raha,“ meenutab ta. Ühel hetkel ei olnud tal ei kodu ega raha ning oli sunnitud kolima õe juurde. Monika otsustas, et nii jätkuda ei saa ning ta tuleb sellest välja, teadmata, kuidas. „Pelgalt otsuse tegemine vallandas positiivsete muutuste jada,“ peab Monika tähtsaks julgust otsustada, mida elus tegelikult soovid. Raske südamega otsustas ta jätta oma lapse mõneks ajaks ema ja õe hoolde ning minna välismaale hooajaliselt tööle, et koguda raha ja jalad alla saada.
Kannapööre valele poole
Monika tundis, et tema elu oli hakanud lõpuks taaskord ülesmäge minema ning ta otsustas teha karjääris kannapöörde ja minna õppima õigusteadust, kuigi pigem välistel mõjutustel. Kahjuks pidi ta ajaga siiski tõdema, et kõik see võttis temalt rohkem, kui andis, ning vihjeid vale otsuse kohta tuli kõikjalt – elu hakkas teda vaikselt suunama tervendamise poole. Erinevad katsumused viisid ta sisemise kriisini, kus ta ei osanud sisemiste pingetega enam toime tulla, mistõttu tekkisid depressioon, ärevushäired ja unetus. „Kõik suunas mind mujale,“ meenutab ta. Saamata abi ravimitelt, otsustas ta, et tuleb sellest ise välja. Monika rahustas end pikkade metsatiirudega ja avastas hingamise võlu enese heaolu toetamises, tegi joogat ja tegeles endaga regulaarselt. „Julgen öelda, et sain paari-kolme kuuga end üsna normaalsesse seisu.“
Tasakaalukeskuse algus
Enda enesearengu teekonnal jõudis Monika juhuslikult auratransformatsioonini. „Kui esimest korda selle kohta lugesin, ei saanud ma mitte midagi aru, aga tundsin, et see on õige asi, mida pean tegema,“ meenutab ta. See suurendab energiasagedusi ja puhastab, lükkab inimesed oma väega kontakti. Ta muutus rahulikuks ja harmooniliseks, mida märkasid ka teised. Sellest algas sügavam vaimne areng ja tõeline potentsiaal hakkas avanema ning alguse sai ka 2010. aastal loodud Tasakaalukeskus. Tema elumissioon, mida ta juba 4-aastase tüdrukuna tundis, sai tänu naise enda elumuutvale kogemusele füüsilise kuju ning ta leidis väljundi, kuidas inimesi aidata.
„Oluline on õppida märkama, millal on aeg muutusteks. Selleks on vaja olla iseendaga kontaktis,“ ütleb ta. Tal on hea meel, et keskus on hästi toiminud. „Alustasin mõttega, et suur asi oleks kas või mõnda inimest aidata. Nüüdseks on neid juba väga palju – see on suur asi,“ rõõmustab Monika. Tal on hea meel, et valdkond on aina enam aktsepteeritud ning paljud arstid ja psühholoogid saadavad inimesi tema juurde abi saama. Monika sügav soov on, et ka energiatöö oleks ennetava meetodina ühiskonnas rohkem kasutusel. „Aktsepteerida tuleks kõiki erinevaid võimalusi, sest nagu on inimesed, on ka vajadused erinevad,“ tunneb ta.
Ela puhtas energias
Monika arvates peaksid puhtas energias elama nii lapsed kui ka täiskasvanud. End teiste energiast puhastades lahenevad paljud mured. Monika soovitab kõigil saavutada iseendaga kontakt ning tegeleda teadlikult ja regulaarselt enda erinevate tasanditega. Ta innustab tegema seda, mis sütitab ja pakub rõõmu. „Kui see on kadunud või leidmata, õpi end tundma ja julge teha selle heaks muutusi!“ Monika sõnul võivad enda energeetilist sagedust suurendades kõik näha, kuidas elu hakkab paremuse poole minema.
Monika tunneb, et hea juht on endaga tasakaalus ning oskab analüüsida oma meeles kui ka südames. Ta julgustab juhte tegema kriitilistes olukordades julgeid otsuseid: „Et teha häid otsuseid, tuleb oma valdkonda tunda, aga olla ka iseendaga kontaktis.“ Ta meenutab, et tähtis on luua tasakaal vaimse ja materiaalse maailma vahel, sest vaimne seisund mõjutab seda, kuidas igapäevaelus toimetame. „Sisemine tasakaal ja rahulolu aitavad luua positiivseid muutusi nii töö- kui eraelus ning luua harmoonilisi suhteid,“ teab Monika rääkida.