Värbamisteenus

Kas ka Sinu ettevõttes on juhtunud nii, et olete värvanud inimese ja mingi aja pärast selgub, et see inimene ei sobigi antud tööle või keegi on töölt lahkunud ning pole kiiresti uut inimest leidnud? On Sul aimu, kui palju läheb maksma üks valesti värvatud inimene?

Teeme kiire rehkenduse:

Kui võtame töötaja keskmiseks neto töötasuks 1500 €, siis tööandja kulu ehk palgafond on 2567 €.

Praktika näitab, et uue töötaja ebasobivus tuleb enemasti välja 6-18 kuu jooksul. Selle perioodi jooksul töösuhe lõpetatakse. Võtame oma näite puhul keskmiseks ajaperioodiks 12 kuud.

Nii on ühe ebasobiva inimese värbamise puhul otsene rahaline kahju: 2567 € x 12 kuud = 30 804 €.

Suuremates ettevõtetes on ette tulnud, et aasta jooksul on värvatud kiiruga kümme ebasobivat inimest. Sellisel juhul on otsene rahaline kahju juba 308 040 €.

NB!  Juhime tähelepanu, et siia rehkendusse ei ole arvestatud: 

  • kaotatud aega, mis on enamasti rahast väärtuslikum;
  • treeninguid;
  • koolitusi;
  • uue töötaja mentori poolt kulutatud aega jpm.
  • Teinekord lisandub siia lisaks veel ka ebasobiva või mitte pädeva töötaja poolt põhjustatud kahju näiteks pettunud klientide näol.

Kui need olukorrad on tuttavad, siis tõenäoliselt tead kui suurt mõju avaldab ettevõttele mahavisatud palgafond ja energia, mis uue inimese väljaõppele kulub.

Tihtilugu värvatakse valesid inimesi, kuna on raskusi õigete inimeste leidmisel, valitseb tööjõupuudus, puuduvad värbamisalased oskused või on teadmatus, keda üldse oleks ettevõttesse vaja.

Need on vaid mõned teemad, millega juhid meie poole pöörduvad. Pahatihti värvatakse uusi inimesi CV ja oskuste põhjal. Kuid töötaja lahkub ettevõttest enamasti isiksuste ja väärtuste mittesobivuse tõttu. Valede inimeste läbi käimine ettevõttes mõjutab aga kogu meeskonda ning võib omakorda põhjustada kaadrivoolavust. Ettevõtte juhtide strateegilise partnerina aitame kõiges, mis puudutab uute inimeste värbamist või olemasolevate hoidmist.

Me ei tegele pelgalt inimeste otsimisega andmebaasidest, vaid müüme ettevõtet ja juhti kandidaatidele. Muudame ettevõtte nii atraktiivseks, et parimad inimesed tahaksid ise just Sinu ettevõttesse tööle tulla!

Meie eesmärk on lasta juhtidel tegutseda oma tugevustsoonis. Meie motiiviks on aga aidata väikestel ettevõtetel saada suureks ning suurtel veel suuremaks.

See on ka üks põhjus, miks paljud meie klientidest tulevad meie teenuse juurde tagasi.

Oleme viimase 15 aasta jooksul enam kui 300 juhil aidanud leida just neile sobivaid spetsialiste alates lihttöölistest kuni tegevjuhtideni välja. 

Kuidas me seda teeme?

Me läheneme oma projektidele süvitsi sõltumata värvatavast ametikohast.
Pakume rätsepa stiilis teenust igale kliendile:

Õpime süvitsi tundma juhti, meeskonda ja ettevõtet. Muuhulgas viime end kurssi ettevõtte väärtuste, missiooni ja kultuuriga. Selle kõige põhjal loome värbamisteenuse vundamendi, milleks on profiilikirjeldus.

Seejärel keerame me tavapärase ja laialt levinud värbamisprotsessi aga pahupidi ning ei alusta mitte kandidaatide otsingust, vaid olles ettevõtte ja juhi ära kaardistanud, hakkame neid teadlikult turundama. Meie kogemused näitavad, et ligikaudu 80% värbamisest on ettevõttesisene tegevus. Profiilikirjeldusest nopime välja info, mille muudame müügiargumentideks uutele töötajatele. Lisaks töökuulutusele kirjutavad meie copywriterid artikleid ettevõtte juhist ja meeskonnast, et turundada ettevõtet tervikuna. Läbi nende tegevuste tekitame me õigetes kandidaatides huvi just teie juurde kandideerimiseks.

Kui turunduseks vajalikud tööriistad on loodud, siis teeme sihtotsingut ehk suhetekeskset müüki ning läheneme inimestele, kes teile sobida võiksid. Müüme neile nii Sinu ettevõtet, meeskonda, kui ka vakantset positsiooni.

Kui oleme leidnud sobivad inimesed, siis vestleme kandidaatidega. Vestluse põhjal valime välja parimad kandidaadid ning saadame nad Sinu juurde, et saaksid teha lõppotsuse ning valida välja uue talendi oma ettevõttesse.

Sisuliselt toome me välja nii ettevõtte, juhi kui kogu meeskonna maine, et potentsiaalsel kandidaadil oleks lihtsam mõista, kas ta sobib Sinu ettevõttesse tööle või mitte. Aitame mainet teadlikult kujundada ja võimendada, et muuta Sinu ettevõte tööandjana atraktiivseks. Meie koostöö tulemusena saad hiljem ka iseseisvalt rakendada Sulle loodud värbamise tööriistu ja põhimõtteid ning oled tulevikus võimeline ise vakantsed positsioonid täitma.

NB! Oleme oma värbamisteenuse kvaliteedis nii kindlad, et pakume sellele ka toimivat, kvaliteetset ja läbipaistvat garantiid.

Scroll to Top

Tasuta konsultatsioonile registreerimine

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust