PARE kohvihommik: Organisatsioon ei saa ometi ilma personalijuhita – või saab?

PARE kohvihommiku põnevas paneeldiskussioonis arutlesid Teele Tohver (Interim Agentuur VVT tegevjuht), Mailis Neppo (Delfi Meedia personalijuht), Erlend Sild (FranklinCovey Estonia partner ja vanemkonsultant) ja Ketlin Kasak (Kasak Solutionsi asutaja), kas organisatsioon vajab personalijuhti.

Klassikalist personalijuhti tasub värvata, kui juhil on vaja enda kõrvale strateegilist partnerit, kellel on oma nahk mängus (ingl skin in the game). Personalijuht võtab enda juhtida ettevõtte inimesed ehk suurima väärtuse. Juht peab usaldama personalijuhti, sest kindlasti ei tohiks personalijuht muutuda assistendiks. Usaldus ja vastutus peavad olema mõlemapoolsed. Oluline hetk värbamisotsuse tegemisel on eesmärkmis ootus personalijuhile on ja mis tema lisandumisel peab muutuma 

Vasakult paremale: Teele Tohver (Interim  Agentuur VVT tegevjuht), Erlend Sild (Franklin Covey Estonia partner ja vanemkonsultant),  Mailis Neppo (Delfi Meedia personalijuht), Ketlin Kasak (Kasak Solutionsi asutaja), Kai Saard (PARE tegevjuht)

Miks ja millal tasub personalijuht meeskonda tuua läbi renditeenuse 

Renditeenus on väga hea stardipunkt väikestele ja keskmistele ettevõtetele. Selline teenus toetab ettevõtte juhti, kes ei ole võib-olla nii kindel positsioonis või tahab rolli paremini kaardistada. Lisaks on renditeenus abiks, kui majanduslikult ei ole võimalik töölepinguga seonduvaid kulusid eelarvesse lisada. Kui ettevõttes on 100+ töötajat (värvatud on nii personalijuht kui ka -spetsialist), siis renditeenus saab olla abiks kiirel ja mahurohkel värbamisperioodil või muul strateegiliselt tähtsal perioodil. Renditud personalijuht toob erapooletuna ettevõttesse objektiivse vaatenurga ja uusi väljavaateid, mis võivad olla väga väärtuslikud järgmisteks sammudeks. 

Arutelust jäi kõlama: 

  • Personalijuht on juhtkonnale ja/või tegevjuhil strateegiline partner. 
  • Usaldus ja vastutus iseloomustavad personalijuhti ja -tööd. 
  • Renditeenus on hea võimalus juhtidele, kes soovivad kaardistada personalijuhi rolli just nende ettevõttes, kui ettevõttes pole varem strateegilist personalijuhti või üldse personali inimest olnud.   
  • Personali juhtimine ei ole soft value töö, vaid sellel on kindlad mõõdikud. 
  • Inimesi tuleb juhtida, sest nemad loovad ettevõttele väärtust selleks ongi personalijuht.

Sisuka arutelu tulemusena oli kaal kaldu personaljuhi vajalikkuse poole. Olgu see läbi renditeenuse või töölepingu, sõltub siiski kõik ettevõtte suurusest, eesmärkidest ja üldiselt töökultuurist. Erinevate kogemuste põhjal jäid diskusioonis osalejad ühisele arvamusele, et personalijuht kui ettevõtte ja juhi strateegiline partner on vajalik kasvamiseks, kvaliteedi tõstmiseks ning kultuuriliste muutuste elluviimiseks 

 
Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine