Karjääri muutus ja kaugtöö värbamiseksperdi silme läbi

Karjääri muutus või oma tööalase valdkonna vahetamine võib mööduda ühtaegu nii keeruliselt kui ka väga kergelt. Kui inimene on leidnud hobi, mis teda huvitab ja milles ta ennast arendab, siis võib see tööotsinguil osutuda isegi olulisemaks kui erialane haridus. Suur osa juhte mõistab tänasel päeval, et mitte paber ega haridus ei tee tööd, vaid ikka inimene ise. Ehkki haridus on oluline, et tee haridus üksi inimesest sellist töötajat, keda tööandjal vaja võiks minna. Oluline on inimest kui tervikut hinnata.

Kui inimene aga ei tea, mida ta elult soovib, kuid tahab karjääri muuta, siis on olukord pisut keerulisem. Sel juhul tuleks muutusi teha väga targalt. Soovitus on sellisel juhul alustada praktikast, kuna sinna on kergem löögile saada. Kindlasti tasub järgneda oma südamehäälele, kuna suures pildis on see ka tervisele kasulikum. Aeg on näidanud, et kui valida enese jaoks õige ala, siis toimub ka õppeprotsess kiiremini ja seda olenemata vanusest. Värbamisekspert Ketlin Kasak julgustab väga inimesi minema südame hääle järgi: “Isegi kui palk peaks esialgu väiksem olema uuel alal, siis on enda kutsumuse järgimine kasulikum nii tervisele kui hingele. Tõenäoliselt tulevikus suurenevad seejuures ka sissetulekud. Siinkohal ma võtaks hoogu aga siiski maha neil, kes iga natukse aja tagant tööd vahetavad.”

Praegusel ajal on lisaks karjäärimuutustele aktuaalseks teemaks ka kaugtöö ning toimetulek kaugtööle värbamisel ja uutele positsioonidele sisseelamisel. Ka virtuaalselt saab edukalt värbamistööd teha. Võtmeteguriks siinkohal on kommunikatsioon ja kommunikatsioonijuhtimine. Kõige tähtsam on targalt, läbimõeldult ja õigesti kommunikeerida. Tänasel päeval peame olema väga head kommunikaatrid nii tööl kui kodus abikaasa, lapsevanemana, sõprade ja sugulastega. 

Hetkel on kaugtöö puhul kõige enam levinud keskonnad Zoom ja Teams. Ketlin Kasak rõhutab, et ülioluline on juba värbamisprotsessis selgeks teha ka sisseelamise protsess. Seda tuleks tutvustada enne kui inimene päriselt tööle hakkab. Ketlin kasutab selleks enda loodud põhjalikku profiili kirjeldust, mis põhineb tema 12-aastasel töökogemusel. Just kaugtöö puhul on sisseelamise protsess eriti oluline. See peaks olema väga selge ja läbi mõeldud.

“Õige kommunikatsiooniga saab paremaid töötulemusi, värbamistulemusi, veel parema meeskonna töö, paremad suhted meid ümberolevate inimestega ja lisaks aitab kommunikatsioon maha võtta hirme. Õige kommunikatsioon ehitab ka ettevõtte vastu austuse. Eriti hästi on seda näha kriisiajal. Tuleb rohem rääkida, teha vintervjuusid ja videointervjuusid pildiga teha. Need tuleb korralikult ettevalmistada, kuna iga koosoleku ja intervjuu õnnestumine on seotud puhtalt ettevalmistuse ja strateegiaga,” jagab Ketlin oma kogemusi kriisiajast.

Scroll to Top