Puhanud inimene on efektiivne inimene!

Kas Sina juhina oled tähele pannud, et puhkus on elukvaliteedi A ja O? Olen seda oma isiklike kogemuste põhjal õppinud ning minevikus ka piisavalt vigu teinud, et seda veel selgemini mõista. Sel aastal kavatsen ise olla eeskujuks oma lähedastele, töötajatele ja ka klientidele. Seega suundume kogu tiimiga kollektiivpuhkusele. Uskuge mind, see aitab tõsta nii töö tulemusi kui ka parandada suhteid lähedastega. Puhkuse mõju ja jõudu ei tasu alahinnata. Inimesed on kordades efektiivsemad, kui nad on saanud puhata. Kui inimesest järjepanu aga viimast välja pigistada, siis lähevad ka tulemused viletsamaks. Seevastu teeb puhanud inimene väiksema ajaga ära palju rohkem tööd. 

Ma arvan, et on oluline rääkida ka oma vigadest. Just nimelt selleks, et teised saaksid neist õppida. Olen olnud olukorras, kus elu paneb nö vägisi puhkama. Sellisel hetkel ei küsi elu sinu soove ega mängi rolli ka see, kui tugev inimene ja juht sa oled. Seda kriitilist punkti, kus sinu keha võtab ise puhkuse välja, ei soovi ma mitte kellelegi. Minuga see paraku juhtus, kuna ma ei osanud puhata ja andsin töö jaoks endast kõik. Äärmused ei tee aga kunagi head. Samamoodi nagu ei saa kogu aeg puhata, ei saa ka kogu aeg tööd teha. Tasakaalu on küll keeruline leida, kuid selle poole peaks kindlasti püüdlema. Seda aga mitte ainult töö juures, vaid kindlasti ka eraelus. Iga inimene peaks saama korrapäraselt puhata. 

Puhanud inimene on efektiivne inimene!

Kollektiivpuhkus on hea viis puhkamiseks, kuna nii võtad aja maha koos terve meeskonnaga. Mul on sellega kogemusi nii personalijuhi kui ka värbamisspetsialistina. Õppisin, et kui võtad puhkamiseks kollektiivselt aega, siis võidad tegelikult ka rahaliselt. Eraldi puhates on tihtilugu tööle naastes segadus suur ja probleeme palju. Harvad ei ole ka juhud, kui seetõttu tuleb esimestel nädalatel topelt tööd teha. Koos puhkusele minnes ja naastes alustame aga kõik oma tööd sealt, kus pooleli jäime. Kahtlemata nõuab see aga klientidega väga head kommunikatsiooni, et koostöösuhted ei kannataks. Meie oleme kogu meeskonnaga selleks juba kaks kuud ettevalmistusi teinud. Puhkusele minek peab alati olema väga hästi planeeritud tegevus. Kuna hoolime oma klientidest, siis oleme neid juba etteruttavalt ka teavitanud kollektiivpuhkuse saabumisest. 

Kui tahad lisaks oma olemasolevatele töötajatele ja klientidele leida ka uusi, siis pead mõistma, et Sinu ettevõttes töötavate inimeste kvaliteeti hinnatakse ja märgatakse. Kui efektiivselt nad tööd teevad ja kui kvaliteetne on nende elu? Väga oluline on see, millises keskkonnas ning kuidas inimesed töötavad. See kõik mõjutab otseselt toodete, teenuste ja tööde kvaliteeti. Minu kogemus näitab, et puhanud meeskonnas on paremad suhted, efektiivsem kommunikatsioon, kõrgem motivatsioon ning inimesed on üleüldiselt rahulolevamad. See kõik kandub omakorda edasi ka klientide ja koostööpartneriteni, mis tähendab ka paremat mainet ja suuremaid sissetulekuid ettevõttele. Inimesed peavad tundma, et nad on hoitud ja väärtustatud. Mina hoolitsen selle eest, et minu inimestel oleks ka hingetasandil kõik korras ja nad oleksid hoitud. Kas ka Sina? Mida olulisemana inimene end tunneb, seda enam tõuseb ka tema töö kvaliteet. Targad kliendid vaatavad Sinu meeskonda, sest meeskond on Sinu nägu. 

Ettevõtjana praktiseerin kollektiivpuhkust esimest korda. Päris uued inimesed ettevõttes küll kohe puhkusele minna ei saa, kuid tervitan ka seda, kui leitakse võimalus, et kõik saaksid koos minna. Oluline osa on kindlasti puhkuste teavitusel ning seda tuleks teha ilusas kirjakeeles. Siinkohal tasub mõelda, millist puhkuse teavitust sooviksid ise lugeda.

Aga mis siis, kui Sinu kollektiivis on inimesi, kes ei oska puhata?

Sinu roll juhina on esmalt aru saada, kes need inimesed on ning nendega rääkida. Tihtilugu ei oska väga töökad ja kohusetundlikud inimesed puhata. Nad küll lähevad puhkama, kuid tegelikkuses saadavad neid puhkuse ajal stress ja töömõtted. Inimeste hingelist seisundit on oluline mõista. See ei tähenda, et võtad ettevõttes lisaks juhtimisele ka psühholoogi rolli. Töötajate isiklikku elu ei tohi elama hakata, kuid mida rohkem tunned huvi ning investeerid aega inimeste tundmaõppimisse, seda rohkem võidavad kõik. Kui tugev, tark ja arengu huviline juht sa oled?

Kui inimene läheb puhkama, siis peab ta ka päriselt puhkama! Ei tohi vaadata e-kirju ega tööalast chat`i. Puhkuse ajal peab vaimselt juhtme seinast tõmbama. Kogu aeg telefonivalves olemine pole elu. Puhkuse ajal pane telefon eemale ja ole päriselt kohal oma pere ja kallite inimeste jaoks. Muidu võib juhtuda, et avastad end ühel päeval täiesti üksi. 

Väärtustagem iseennast inimeste ja juhtidena! 

Tööandjana on meil oluline roll inimeste eludes. See, kuidas kohtleme oma meeskonda, jõuab inimeste pere ja lasteni. Juhtidena peame me olema eeskujuks. Suvi on tulemas ja veel on aega muudatusi teha.

Hoolitse selle eest, et Sinu inimesed saaksid puhata! 

Värbavate juhtide mentor

Ketlin Kasak


Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine