Töömessil osalemine – mõistlik või mõttetu?

Eestis korraldatakse mõned korrad aastas töömessi. Kuna messil käimine on ettevõttele korralik väljaminek, siis ikka ja jälle arutatakse selle üle, kas osalemine on mõistlik või mõttetu.

Ühest vastust sellele pole, sest kõik oleneb sellest, kuidas messi potentsiaali ära kasutada. Kui oskad messi enda jaoks tööle panna, siis on iga investeeritud euro kulla väärtusega. Kui ei oska, siis on tegemist raisatud ressurssidega. See, mismoodi messil õigesti käia, on pikk ja lai teema, sest variante, võimalusi ja meetodeid on mitmeid. Selles teemablokis neid ka lähemalt tutvustan ja lahti seletan.

Messilt saab eelkõige lihttöötajaid

Mina olen väga messidel käimise poolt, eriti kui on vaja värvata just lihttöölisi või nn esimese astme töötajaid. Spetsialistide ja juhtide värbamisprotsess on veidike teistsugune ning nemad üldjuhul töömessil oma potentsiaalse uue tööandjaga tutvumas ei käi. Tavatöötaja käib aga küll.

Messid on kohad, kus saab suhelda inimestega, koguda huvitunute andmeid, tutvustada oma ettevõtet ja vabu töökohti. Samal ajal on võimalik jalutada messialal ringi ning uudistada ise ka oma konkurentide ja teiste ettevõtete tegevusi, pakutavat ning avatult suheldes saada aru, kuidas kellelgi läheb.

Eeltöö, mess, kokkuvõte

See, kuhu messile täpsemalt minna, sõltub sinu firma vajadustest. Üldised töömessid on väga laiapõhjalised, hõlmastes rohkelt erinevaid teemasid. Tänu sellele sobivad need tõenäoliselt ka sulle. Eestis (ja lähiriikides) on ka mitmeid erialamesse, mille külastamist eksponendina tasub tõsiselt kaaluda.

Näiteks kui sinu firma on kalanduses tegelev, otsides sellesse valdkonda lihttöölisi, siis võib meremess olla õige koht, kuhu minna. Sinna pole kokku tulnud küll konkreetselt inimesed, kes otsivad tööd, aga kellel on tugev huvi valdkonna vastu ning kellest võib kooruda välja uus potentsiaalne töötaja.

Ilmselgelt peab igale messile minemisele toimuma põhjalik eeltöö, kohapealne olek on vaja tugevalt ära mõtestada ja end fokusseerida, ning pärast messi tuleb teha ka kokkuvõte ja analüüs. Kui messil osalemise otsus tuleb viimasel minutil, siis on tempo taga, kiirustamist palju ja tõenäoliselt ei suudeta kõike läbi mõelda, eriti kui on tegu esimese messil osalemisega. Mida rohkem on osaletud, seda vilunumaks muutub ettevalmistus, stendil kohapeal osalemine ja hilisem analüüs.

Kuula ka, mida räägib teile professionaalsest värbamisest Human Resources Solutions OÜ asutaja Ketlin Kasak SIIT.

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine