HELI LAUPA personalijuht, AS NORMA

Suurettevõte Norma peab Kasak Solutions OÜ´d usaldusväärseks ja kindlaks partneriks 

Eesti suurettevõttes Norma, kus oli 2019 aasta suvel ametis enam kui 800 inimest, värvatakse iga nädal ligi kümme töötajat. Firma oli Ketliniga koostööd teinud juba pool aastat kui otsustati, et tahetakse anda tagasisidet viimasele 6 kuule. Uurisime Norma personalijuhilt Heli Laupalt lähemalt, miks üldse vajas Norma personalitöö küsimustes Ketlini abi ja kui edukalt on koostöö seni kulgenud. 

 
Suurettevõte vajas julgustust ja muutusi 

Personalijuht Heli arvates on Norma olnud tööandjana kogu aeg väga heal tasemel, kuid ühel hetkel tekkis tunne, et personalitöö tegevuses peab midagi muutma. „Meie ettevõttel on palju trumpe, aga me ei jõudnud varem majast n-ö väljaspoole, st me ei rääkinud, kes me oleme ja mida me siin ettevõttes teeme,“ kirjeldab Heli. Ja mis saaks olla veel parem lahendus, kui küsida abi asjatundjalt, kes näeb kõike kõrvalt ja oskab selle kaudu tegevusi suunata? 

Peamiselt vajas Norma abi värbamisprotsesside tööle saamises. Peale selle oli tarvis tegeleda ettevõtte maine kujundamisega, et tuua Norma n-ö kaardile tagasi. „Nüüd juba teatakse rohkem, et mis on Norma,“ ütleb Heli. Ta räägib, et ettevõte ei tahtnud üksnes tavalist värbamisteenust, vaid soov oli täita kindlad positsioonid – eelkõige oodati kompaktset lahendust. „Enamik Eesti värbamisfirmadest sellist edasiviivat täislahendust nagu Kasak Solutions seda teeb, praegu ei paku,“ nendib Heli. 

Sadade inimeste värbamine ei tekita enam hirmu 

 
Gigantne Norma seisab hetkel suure laienduse künnisel, mis tähendab mitmesaja inimese värbamist ja on tore tõdeda, et äsja saavutatud kindlustunne aitab kõigega edukalt hakkama saada. Värbamise maht on üüratu ja Eestis ei ole palju ettevõtteid, kes on pidanud lühikese aja jooksul tegelema samasuguse ülesandega. 
Personalijuht märgib, et algul tekitas niisugune väljakutse sisemist ebakindlust, kuid nüüdseks on sellest saanud positiivne ärevus ja pigem hasart. „Meil on veendumus, et kõik läheb sujuvalt. See, mida me teeme või kuidas käitume sotsiaalmeedias – aitab õnnestumisele kaasa. Ka viisid, kuidas Ketlin on meie juhtkonda harinud, on andnud kindlustunde, et saame hästi hakkama,“ nendib personalijuht. 
Heli toob välja, et Ketlin suudab leida pisikesed ning lihtsad asjad, mida ettevõttesiseselt ei ole varem tähele pandud ja suudab selle kaudu läbi viia suuri muutusi. „Siis mõtleme, et kuidas me ise küll üht või teist asja ei näinud,“ imestab Heli. Ta on kindel, et kui koostöö Ketliniga peaks kunagi ka lõppema, siis on sissetöötatud protsessid juba väga kindlad ning ikkagi tõhusalt edasiviivad. 

Peamine on usaldus ja aktiivne koostöö 
Heli märgib, et tark on see, kes küsib abi ja küsib seda õigest kohast. Norma puhul on õigeks abikäeks osutunud just Kasak Solutions. „Mulle meeldis tema idee, et ta ei tule siia mitte ainult värbama, vaid aitab sisuliselt tõsta personaliosakonna taset ja abistab meid ka muude teemadega. Näiteks koolitustega, kuidas peaksime oma töötajaid hoidma, millele tähelepanu pöörama – kõige selle kaudu on nii praegu kui tulevikus personaliosakonna töö palju lihtsam.“ 

Heli peab esmatähtsaks usaldustunnet. „Ketlin müüb lisaks oma tegevustele koostööpartnerile ka kindlustunnet ja usaldust. Seda kohtab harva,“ teab personalijuht. Seega ei olda lihtsalt koostööpartnerid, vaid aidatakse üksteist ka tegelikult. Tundub isegi, et Ketlinist on saanud Norma osa, sest ta on ihu ja hingega ettevõttes sees ning puutub kokku kõigi personalivaldkonna teemadega. „Kõik tegevused otsustame üheskoos ja peame iga nädal mitu korda läbirääkimisi, seega koostöö on tihe ja aktiivne,“ kirjeldab Heli. 

Miks pöörduda personaliküsimustes just Kasak Solutions OÜ poole? 
Heli meelest on Ketlin visionaar, kes näeb tulevikku, tegutseb põhjalikult ja seab selgeid eesmärke. „Norma värbamismasin on hästi tööle hakanud ja terviklahendus on investeering tulevikku,“ nendib Heli, kellele meeldib, et kogu personaliga seotud temaatika töötatakse läbi ning muudetakse üha paremaks. 
Ketlinil on kõrged professionaalsed teadmised personali tegevustest, ta valdab palju erinevaid teemasid, mille kohta viib läbi ka koolitusi. „Tal on oma alal väga avar teemadering ja ta töötab efektiivselt ning saavutab kõik eesmärgid,“ kinnitab Norma personalijuht. 

Suurettevõtte personalijuht soovitab Kasak Solutions´t kõigile, kellel on vaja usaldusväärset ja kindlat partnerit mistahes personaliprobleemides või -protsessides. „Just Ketlin on see, kes koos oma meeskonnaga suudab luua täislahendused ja panna toimima lihtsad asjad, mida ise ei märka. Vahel tundub asi keeruline, aga lahendus on väga lihtne. Soovitan teda nii tuttavatele kui koostööpartneritele, sest mina ja Norma oleme väga rahul,“ sõnab Heli. 

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine