Kasak Solutions OÜ juhtkond on saanud uue liikme

Mul on hea meel teada anda, et OÜ Kasak Solutions meeskonda on lisandunud uus positsioon – tööd on alustanud partnerlusjuht Gunnar Obolenski.  

 

Artiklis tuleb juttu Gunnari töökogemusest, tema isiklikest väärtustest, Kasak Solutionsi meeskonna liitumise põhjustest ning mis tema eesmärgid ja plaanid Kasak Solutionsis on. 

Gunnari töökogemus tarkust mitmel töörindel

Gunnar ütleb ise, et senine sõit on olnud meeletult lahe – pool sajandit on ta jahtinud erinevaid tarkusi, kogemusi, elamusi ja tulemusi. Nüüd on paras aeg järgmised pool sajandit väärtuslikku jahisaaki nautida ja teistega jagada. Loomulikult jätkab ta teadmiste ja oskuste juurde ammutamist, sest pidev areng on tema jaoks elu üks põnevamatest osadest.  

Gunnar on töötanud tootearenduse, turunduse, juhtimise ja müügialal nii hulgimüügi, toiduainete tootmise, transpordi-, jaekaubanduse, e-kaubanduse kui ka IT valdkonnas.  

Mõni väljavõte Gunnari karjääri suurematest saavutustest 

 • Ligikaudu 20-aastane panus eestlaste igapäevases ostukorvis sisalduvate toidukaupade valiku kujundamisel – ta juhtis pikaajaliselt müügitiimi ja projekte hulgikaubanduses ning tootearendustiimi Rakvere lihatööstuses.     
 • Oluline roll tootejuhina Lux Expressi uudse regulaarbussiliini kontseptsiooni loomisel ja arendamisel. 
 • Selveri tütarettevõtte Kulinaaria (Selveri Köök) turundus-, tootearendus- ja müügiosakonna juhtimine. 
 • Selveri e-kaubanduse juhina andis ta oma panuse e-Selveri alustamisele ja arengule. 
 • IT tarkvara arendust ja klienditoe teenust osutavate ettevõtete juhtimine. 
 • Kaheksa aastat panustamist e-kaubanduse arengusse Eesti E-kaubanduse Liidu juhatuse liikmena. 
 • Loendamatute koolituste ja seminaride korraldamine – ta on jaganud enda teadmisi ja tarkusi ning koostanud ja läbi viinud seminaride programme.  

Gunnari isiklikud väärtused

Gunnar peab oma isiklikuks olulisemaks väärtuseks usku väärtustatud koostöö jõudu, samas ei ole vähemtähtis individuaalne aktiivsus (enesekäivitamine, isemotiveeritus), tugev eneseteadlikkus ja distsipliin ning iseõppimise tahe/oskus. Ta usub, et just need oskused ja jooned on arengu aluseks. 

Ta tõdeb, et kunstlikult loodud motivatsioon on lühiajaline, kuid selliste isikuomadustega on võimalik saavutada pikemas vaates paremaid tulemusi. Isemotiveeritud inimesed valivad vabatahtlikult keerukamaid ülesandeid ja eesmärke ning on enda töö üle uhked.  
Gunnar on ise selline ja soovib ka end ümbritseda inimestest, kes on valmis tegema seda, mida vaja, mitte ainult seda, mida nad eelistavad. 

Ta hindab kõrgelt inimesi, kes on valmis tegutsema, ilma et neid peaks korduvalt paluma või käskima. Ta austab neid, kes peavad tööl organisatsioonikultuuri loomisel tähtsaks meeskonna ühtekuuluvuse ja turvatunde saavutamise rolli. 

Gunnar täpsustab, et turvalisus ei tähenda seda, et ei tohiks riskida, vaid teadvustamist, et ebaõnnestumise korral saab seda võtta õppetunnina. Samuti ei tähenda turvatunne laisklemist ja mugavaid/kasutuid töömeetodeid, vaid suurepäraste tulemuste saavutamist, jäädes iseendaks. 

Konkurents on enamasti edasiviiv jõud, kuid kindlasti ei talu Gunnar konkurentsi töökollektiivis. Ta on veendunud, et konkurentsivaba õhkkond aitab tekitada kuuluvustunnet, mis omakorda toob paremad tulemused, sest liigutakse ühise eesmärgi poole ja toetatakse teineteist. 

Ta hindab avatud suhtlust ja keskkonda, mis võimaldab oma kogemusi rakendades tunda enda panuse väärtust. Gunnar on alati hoidnud kinni põhimõttest, et tööl ollakse meeskond, mitte perekond, sest perekond on kogu elu ja peres ei ole selliseid eesmärke nagu tööl. Gunnar rõhutab, et isiklikud väärtused saavad alguse mõtteviisist ja hea tulemuse saavutamiseks tuleb võtta eesmärgiks selles suunas mõtteviisi kujundamine. 

Kahtlemata kuuluvad Gunnari väärtuste arsenali hulka julgus (vaprus, südikus, aktiivsus),  meelekindlus (natuke jonnakust ei tee ka paha), empaatia (võime mõista ja jagada tundeid teistega), püsivus (stabiilsus). Kõiges peab kaasas käima mängulisus, sest vägisi punnitades head tulemust ei saa. Mängulisus hoiab meid selles pöörases ja intensiivses elus mõistlikuna. 

Isiklikku Gunnari kohta:

 • Vabal ajal on Gunnar väga aktiivne – tema peamised hobid on juba üle 20 aasta jooksmine, ligi 15 aastat tehnikasport offroad ehk maasturiga orienteerumine ja viimased 5 aastat sulgpall, lisaks rulluisutamine ja lauatennis. Ekstreemsused, nagu langevarjuhüpe, sütelkõnd, sukeldumine, zipline, on samuti olnud osa tema elust. Hobideks peab ta ka mobiiliga foto- ja videograafiat – ta on loonud üle saja lühivideo oma reisidest ning elusündmustest, millest vastutusrikkaim on kahtlemata üks pulmavideo. Gunnar armastab reisida, eriti maasturiga Kesk-Aasia kõrgmägedes. Ta on käinud 47 riigis. 
 • Gunnarile on oluline heategevus – ta nõustas turunduse asjus Eesti Punase Risti taaskasutuskaupluse Punane Ristik algatamist ja aitab läbi viia nende üritusi. 
 • Gunnar on sündinud, kasvanud, õppinud ja kuni ajateenistusse minekuni elanud Viljandis. Nüüd on ta ligi 30 aastat tallinlane. 
 • Gunnar on olnud kooselus 31 aastat, millest 20 aastat abielus. Tal on kaks last: 19-aastane baleriin Anete ja 17-aastane gümnaasiumiõpilane Gregor. 
 • Gunnari lemmiktsitaat pärineb Lennart Merilt: „Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis“. 

Miks liitus Gunnar Kasak Solutions meeskonnaga?

Gunnar oli alguses OÜ Kasak Solutions klient. Meeskond on tema sõnul paljuski oma juhi nägu – ta tunnetas koostöös minuga ühiseid jooni nii iseloomus, töökultuuris kui ka väärtushinnangutes. Ta selgitab, et on alati seda usku, et visioonid ja eesmärgid täituvad tänu samu väärtuseid hindavate meeskondade sihikindlale tegutsemisele. Veetes ärkveloleku ajast suurema osa tööl, peab see keskkond olema väärtust loov nii töötajatele kui ka koostööpartneritele. Ta tundis, et senise karjääri jooksul omandatud teadmisi inimeste juhtimisest ja kogemusi kas siis era- või äriklientide teenuse paremale tasemele viimisest on võimalik rakendada just Kasak Solutionsis. 

Väga sügava mulje jättis talle läbimõeldud kontseptsiooniga personalijuhtide akadeemia, mis koolitab välja klientide juurde teenust osutama minevad personalijuhte, kelle enesetäiendamine jätkub püsiva igakuise mentorprogrammi alusel edasi. Nii tekib lõpuks tugev, pädev ja teineteist toetav kogukond. 

Tema arvates on Kasak Solutionsis väga põhjalikult läbi mõeldud kõik sammud, kuidas luua teenust kasutavatele ettevõtetele pikaajalist väärtust, ning tal on hea meel olla osa sellest huvitavast protsessist. 

Mulle on Gunnar jätnud alati sümpaatse, viisaka, intelligentse, süsteemse, aruka ja eeskujuliku juhtimiskogemusega inimese mulje. 

Hea näitena saan kirjeldada, kuidas meie värske meeskonnaliige on mind igal sünnipäeval meeles hoidnud. Ühel aastal otsustas Gunnar mulle kinkida sulgpallitreeningu, kuhu ta pakkus treeneriks iseennast. Mõeldud, tehtud! Gunnar tuli mulle autoga ise järele. Platsile jõudes avas ta koti, kus olid erinevad pudeliveed – gaseeritud, gaseerimata ning eri maitsetega –, sest ta ei teadnud, millist vett ma eelistan. See oli nii üllatav ja armas kogemus. Kokkuvõttes õppis Gunnar sulgpalliväljakul, milline olen mina õpilase rollis, ning mina omakorda seda, milline on Gunnar õpetaja rollis. 

Minu otsused kollektiivi värbamisel on väga pikaajalised – jälgin, vaatan, mõtlen ja teen endale kõik selgeks, et tekiks õige tunnetus. Termin „müük“ on minu jaoks devalveerunud – see jätab mulje, nagu tullakse midagi jõuga pähe määrima. Müük tekib siis, kui ühel on soov midagi saada ja kellelgi teisel seda pakkuda. 

Kasak Solutionsi kliendid on peamiselt suurettevõtete omanikud ja ärijuhid, kes ei oota enda vastu inimest, kes on müüki õppinud või sel alal pikalt töötanud. Pigem oodatakse võrdväärset partnerit, kes Gunnar kahtlemata on. 

Tänapäeval sõlmitakse tehinguid vastavalt sellele, kuidas inimesed omavahel klapivad ja kas väärtushinnangud on sarnased. Äri teevad inimesed ja äris peab toimuma partnerlus. 

Millised on Gunnari edasised eesmärgid ja plaanid Kasak Solutionsis?

Gunnari eesmärgid Kasak Solutionsis on ambitsioonikad ja hõlmavad nii müügiprotsessi aktiivset juhtimist kui ka kliendibaasi suurendamist. Tema lühiajalised eesmärgid on luua esmased kontaktid, korraldada kliendikohtumisi ning sõlmida uusi koostöölepinguid. Lisaks soovib ta tutvuda kõikide olemasolevate klientidega, et kaardistada hetkeolukord ja panna koos paika edasised sammud efektiivseks koostööks. 

Gunnar Obolenski jätkab oma pikaajalist ja mitmekesist karjääri OÜ-s Kasak Solutions, olles kindel, et tema rikkalikud kogemused ja teadmised toovad ettevõttele lisaväärtust ning aitavad kaasa selle jätkuvale arengule. Tema isiklikud väärtused, sealhulgas usk väärtustatud koostöösse ja pidevasse enesearendusse, sobivad suurepäraselt kokku Kasak Solutionsi visiooniga. 

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine