Kasak Solutions OÜ-l on uus tegevjuht

Mul on hea meel teada anda, et Kasak Solutions OÜ-s on alustanud tööd uus tegevjuht nimega Kristian Maslov. On  palju põhjuseid, miks otsustasin ise sellest  positsioonist taanduda ning anda see inimesele, kes suudab ellu viia minu ootused

Räägin selles artiklis järgmistel teemadel:  
1. Miks ma näen, et omanik ja tegevjuht ei saa olla üks ja sama isik.  
2. Miks just nüüd tuli teha otsus, et ettevõte vajab uut juhti.  
3. Miks valisin just Kristian Maslovi tegevjuhiks.  
4. Milline saab välja nägema Kasak Solutions OÜ tulevik.

Miks ma näen, et omanik ja tegevjuht ei saa olla üks ja sama isik?  

Väga palju oleneb sellest, milline on omaniku isiksus ja kus on tema tegelikud tugevused ja tegutsemiskirg. Mina olen jõudnud arusaamisele, et naudin kõige enam just turundusalaseid tegevusi. Minu missioon on parandada Eestis juhtimiskultuuri ning sellega seoses ka personalijuhtimise kultuuri laiemalt. Minu hinnangul on meie juhtidel  käia veel pikk tee teadvustamaks,  kui oluline on personalijuhi roll ettevõttes, samuti on väga tähtis, et  personalijuhid ise saaksid aru, milline vastutus neil on ettevõtte käekäigu ja töötajate ees. Soovin rääkida ja kirjutada selleteemalisi kogemuslugusid ning luua turundusalast materjali – seal paikneb minu energia, kirg ja huvi. Soovin arendada meie HR inimeste mentorprogrammi ning olen kutsunud ja kutsun ka tulevikus rääkima enda jaoks olulisi inimesi, kes on mind elu jooksul inspireerinud ning aidanud edu saavutada. Soovin, et meie personalijuhid tunneksid siirast uhkust, et nad just Kasak Solutions OÜ on enda tööandjaks valinud. Minu soov on mõelda, arendada ja luua, et kogu meeskonnal oleks uhkus ja hea tunne meie kliente teenindada ning neid uuele tasemele viia. See tunne, kui meie personalijuht on toetatud ja uhke enda tulemuste üle, on miski, mis annab mulle meeletu jõu ja energia. Ja kui meie personalijuhid on tegijad, siis on ka meie kliendid ääretult rahulolevad.  

Miks just nüüd tuli see otsus teha, et ettevõte vajab uut juhti?  

Olen alati arvanud, et me pole veel nii suured, et võiksin tegevjuhi positsioonist taanduda, aga siis sain aru, et “Ei” – absoluutselt mitte, just nimelt nüüd on õige aeg. Ja paraku ei ole ma alati see inimene, kes toob meeldivaid sõnumeid. Pigem räägin ma asjadest ausalt ja otsekoheselt ja ei väldi ka valusaid teemasid. Minu arvates on oluline pardale võtta kogemustega tegevjuht õigel ajal, siis kui ettevõte pole veel suureks kasvanud. Minu õppetund sellel aastal on olnud, et mitte alati pole inimesed need, kellena nad Sulle end näitavad. Minu selja taga on mitmed endised töötajad tegelenud varguse ning pettusega. Sellise inetu situatsiooni tekkimist võimaldas olukord, kus ettevõttes puudusid selged juhtimissüsteemid ja protsessid. Meie hakkasime kasvama ja mina usaldasin oma inimesi 100%, kuid me polnud veel jõudnud luua juhtimissüsteeme ning minu kui juhi tähelepanu oli hajutatud paljude oluliste teemade vahel.  Pimesi usaldamine võib valusalt kätte maksta ja seda olen kahjuks viimasel aastal kogenud.  Et ettevõte oleks hästi juhitud ja kõikide töötajate tegevus läbipaistev,  on vaja tegevjuhti, kelle fookus on  ettevõtte ressursside ja tööd planeerimisel, püstitatud finantseesmärkide saavutamisel, müügimeeskonna juhtimisel, protsesside arendamisel ning meeskonna juhendamisel ja nende arengu toetamisel. Ehk siis, tervikliku juhtimissüsteemi loomisel.

Miks valisin justnimelt Kristian Maslovi tegevjuhiks?  

Jälgisin Kristianit ca 6 kuud enne, kui tegin talle  ettepaneku ettevõtte tegevjuhtimine üle võtta. Ehk siis, oli mul võimalus teda kui  inimest ja juhti hinnata. Hindan Kristiani puhul tema elu- ja juhtimise kogemust ning seda, kuidas ta valikuid teeb. Tema jaoks on ääretult oluline missioon, aidata juhtidel areneda ja paremaks saada ning ta mõistab ülihästi, kui oluline on personalijuhtide roll ettevõttes, et tegevjuhid/omanikud saaksid ettevõtet tasakaalustatult arendada. Ettevõtluse eesmärk on ettevõtet kasvatada ja kasumit teenida ning selle eesmärgi saavutamisel on suur osa ja vastutus personalijuhtidel  finants-, müügi- ja arendusjuhi vms kõrval. Kasum ei teki suurest käibenumbrist, vaid hoopis targalt inimestega tegutsemisest ning tegevjuhile nõu andmisest. Kasum tekib siis, kui ettevõttes on juhtimis- ja HR süsteemid paigas, töötajad on motiveeritud ja tegutsevad efektiivselt ühise eesmärgi nimel.. See põhimõte on minul ja Kristianil sarnane, kuid mis veel olulisem – meil on elus sarnased väärtushinnangud. Kristiani jaoks on olulised ausus, austus ja areng ehk siis AAA. Samuti on oluline eetika, head kombed, härrasmehelikkus, intelligentsus, otsusekindlus ning julgus. Kristianit iseloomustab ka mõnus rahu ja see, et ta tahab enda tehtud tööle tagasisidet saada. Igas mõttes on areng tema jaoks oluline. Mida ma veel hindan, on see, et ta teab enda väärtust ning on loonud enda jaoks selguse, mida elult soovib. Oma rahu, teadlikkuse, kogemuste ja ideedega on ta suurepäraseks juhiks meie juhtkonnale kui ka personalijuhtidele. Samuti hindan väga, kuidas Kristian on iseenda elu üles ehitanud – ta on saavutanud oma elus kõik olulised eesmärgid ja tegelikult rohkemgi veel ja nüüd ta tunneb, et on aeg inimestele ja ühiskonnale tagasi anda. Selline mõnus ja rahulik energia meie ettevõtte eesotsas on just see, mida meie inimesed vajavad. Kuna meie personalijuhide töö on väga keeruline ja nõuab palju energiat, siis on Kristian neile suurepärane juht, kes aitab leida igaühes just tema parimad omadused ning väestab ja tugevdab neid. Ma olen tohutult tänulik, et Kristian valis Kasak Solutionsi ning tuli aitama mul täita seda missiooni, mis on minu sees pulbitsenud pikki aastaid.  

Milline saab välja nägema Kasak Solutions OÜ tulevik?

Olen otsustanud, et usaldan täielikult meie uut tegevjuhti ning täna on juba näha, kuidas tema tegevus on meie ettevõtet positiivses mõttes muutnud. Juhtimiskogemus on väga väärtuslik vara ja seda ma tunnen igal sammul. Meie eesmärk täna on rentida Eestis välja 100 personalijuhti ja seda järgmise 5 aasta jooksul. Samuti oleme liikunud juba ka Eestist välja ning plaan on seda intensiivsemalt teha, selleks kõigeks on meil sirgumas tõeline juht nimega Laura-Liis Moritz, kes juhib ja hakkab juhtima kõiki välismaiseid projekte (temast kirjutan järgmise loo, natuke kannatust). Ehk siis Kasak Solutions mitte ei jää ainult Eesti  ettevõtteks, vaid mõne aasta pärast oleme juba rahvusvaheline ettevõte – selle eesmärgi teostamise olen usaldanud Kristiani ja Laura-Liisi kättesse.  
Ise alustan tööd turundusjuhi positsioonil ning minu eesmärgiks on väljendada enda mõtteid laiemalt ning teha turundust selliselt, nagu minu arvates seda teha tuleb. 

 

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine