Kasak Solutionsi looja Ketlin Kasak on saavutanud tasakaalu äri ja eraelu vahel

Ketlin Kasak särab: ta teab, mida tahab, töötab selle nimel ja toob oma energiaga kaasa ka teised. Tema võimas drive tuleneb kirest personalitöö ja inimeste aitamise vastu. Ta tunneb:

Kui saad tegeleda millegagi, mida armastad ja mis on kasulik, annab see energiat ning tekitab seda aina juurde.

Väljakutsed ja väärtused elus

Ketlin ei pea naisettevõtja elu kaugeltki meelakkumiseks. Ta on saanud elus ka valusalt kõrvetada, näiteks pidi lahutama abielu: Kõik ei mõista ettevõtlust. Ettevõtjaga koos olla on keeruline teine pool peab seda mõistma.“ Aastate jooksul on palju tulnud valida, kuid nüüd, kümnendal ettevõtlusaastal, julgeb ta öelda, et on lõpuks leidnud töö- ja eraelu vahel tasakaalu. Ketlin on loonud väga head suhted enda perega, kes on lisaks vaimsele toele tema tugifunktsioon. Ta on ema kuueaastasele tütrele. Väga raske on ettevõtet tasakaalus hoida, sellesse energiat panustada ja inimesi inspireerida, kui ise pole tasakaalus.“

Ketlin hindab kvaliteetaega perega ning väärtustab väga ausust, oskust viia teod lõpuni, viisakust ja etiketti, mida õpetab ka tütrele. Teda inspireerivad inimesed, kel on ambitsioonid, soov ja julgus teha midagi elus ära ning on valmis selle nimel tööd tegema – inimesed, kelle mõtted ja sõnad lähevad tegudega kokku.

Elu on nautimiseks

Kuigi ettevõtja on pidevalt rakkes, oskab Ketlin elu nautida. Temalt on varem pea kõik ära võetud, kuid ta teab nüüd, et olukord on lootusetu vaid siis, kui tervis on halb. Ta teab, kui magus on elada, ja oskab nautida kõike, mida elul on anda. Ketlin armastab veeta aega oma tütre ja kallimaga, häid maitseid, enese liigutamist, lugemist, sisukaid vestlusi, maalimist, hingamisrituaale ja massaaže. Ta teab, et kõige muu tasakaalus hoidmiseks on vaja olla ise tasakaalus. Selleks on vaja aeg-ajalt teadlikult aeg maha võtta – laisklemispäevi naudib ta kogu täiega.

Läbi kukkumata edu ei saavuta

Kümne ettevõtlusaasta jooksul on Ketlin jõudnud kolistada niivõrd paljusid ämbreid, et peab end lausa ebaõnnestumise maailmameistriks. Ta meenutab aegu, mil tema sünnipäevakaartidest leidis motiveerivaid lauseid, nagu Ükskord sa ikka õnnestud“. Ta ei jätnud jonni, sest kui midagi tõesti väga tahta, ei tohi ebaõnnestumisi karta. Õppetunnid on õppimiseks. Need tuleb üles kirjutada, analüüsida ja neist õppida,“ tunneb ta. Tähtis on õppida üles tõusma ja nautida protsessi, seda enam, et üks magus õnnestumine suudab korvata kümme ebaõnnestumist. Praegust Kasak Solutionsi olukorda ja tegemisi naudib ta väga, üheksa aastat mitte alla andmist on vilja kandnud: nüüdseks on tal unistuste meeskond, kuid ka see on vajanud õppimist ja katsetamist.

Motivatsioonipuudust Ketlinil ei ole, teda innustab tugev missioon. Väsimus on aeg-ajalt ligi tikkunud, aga selle vastu on rohi tuleb lihtsalt pihta hakata, olgu see nii raske kui tahes, ja ebameeldivaid asju ei tohi ripakile jätta. Rasketel hetkedel ei tasu üksi jääda, positiivsed ja targad inimesed inspireerivad ja annavad jõudu edasi minna. Kindlasti aitavad palju ka lugemine ja sport.

Ketlin kui juht

Kuigi Kasak Solutionsi nimi viitab otseselt Ketlinile endale, tunneb ta, et ettevõte on palju enamat, tema on vaid looja, inspireerija ja missioonitäitja. Ta usub, et siirus, enesekindlus ja kindel siht inspireerivad ja sütitavad ning on koostöö aluseks. Ta on loonud meeskonna, kes inspireerib, aitab hoida tasakaalu ja viib ettevõtet edasi. Ketlini arvates on juhi kohus märgata enda inimesi ja ka märke läbipõlemisest ning leida lahendusi, seega väärtustab ta teiste vaba aega ja puhkust.

Ketlin on õppinud end kõrvalt vaatama ja analüüsima kui juhti ning teeb seda pidevalt, isegi kui see on valus. Tema enim hinge läinud nurjumine on olnud mõistmine, et ta on juhina ebaõnnestunud, kuigi ta on alati soovinud head. Tunne, et teda ei usaldata või asju tehakse selja taga, on olnud enesekindlusele valus hoop.

Hea juhi tunnus on julgus tunnistada eksimusi ja neist õppida. Nii on ta ka sellest mõõnast end välja võidelnud ja tunnistab, et ehk ei ole ta enam Kasak Solutionsile parim juht, vaid pigem käimatõmbaja ja motivatsiooni tekitaja. Nii sündis otsus leida ettevõttele eraldi tegevjuht, kes on selles tõeliselt hea.

Ketlini soovitused Kasak Solutionsi tiimis alustavatele inimestele

  1. Ole positiivne! Kui naudid enda tööd, ole julge, pealehakkav ja energiline! 
  2. Aja oma asi lõpuni! Distsipliin ja järjepidevus on atraktiivsed. 
  3. Kasuta mentori abi ning ära jää oma mõtete ja küsimustega üksi!
Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine