Kasak Solutionsi personalijuht Lisett Heinroos: käitu teistega nii, nagu Sa tahad, et Sinuga käitutaks

Lisett Heinroos, kes on Kasak Solutionsis töötanud veidi üle aasta, on personalijuhile omaselt tõeline inimeste inimene. Ta püüab alati lähtuda vestluspartnerist ja asetab end mõtteis tema kingadesse – ta mõistab inimesi ja oskab empaatiliselt neile läheneda. Lisetti meeskonnaliikmed näevad teda kui positiivset ja siirast inimest, kel jagub teotahet ja pealehakkamist ning on alati valmis ulatama oma abistava käe. Vaatamata realistlikule pilgule, igav temaga juba naljalt ei hakka. Ta on naine, kelle energia nakatab ka teisi positiivsusega. 

Artiklis tuleb juttu Lisetti karjääriteekonnast, isiklikest väärtustest ja personalitööst. 

Liseti karjäär ja teekond personalitööni

Noor Lisett ennustas tõenäoliselt endale ette hoopis teistsugust karjääriteekonda kui seda on personalijuhi leib. Ülikoolis õppis ta hiina keelt ja kultuuri, peale mida viis elu ta aastaks teise maailma otsa –  Hiina. Tagasi kodumaal, naases ta taas Tallinna Ülikooli, kus proovis kätt aga administratiiv-assistendina. Üks asi viis teiseni ja nii sai temast peagi büroojuht-administratiiv-assistent ühes Soome juurtega korporatsioonis, kus saigi algus tema tutvus personalitööga. 

Väljakutsed Lisetti ei heiduta. Veel enne personalijuhtimise magistrikraadi omandamist, viibides parasjagu  ka lapsehoolduspuhkusel, alustas ta veel alla aastase lapse kõrvalt tööd personalispetsialistina, olles abiks personalijuhile. Viis aastat hiljem tundis Lisett soovi areneda ja liikuda karjääriredelil edasi, tutvuda ka teiste ettevõtetega ja saada uusi kogemusi. Nii jõudiski ta Kasak Solutionsisse, kus ta on nüüd personalijuht. 

Mugavustsoonis toimetamine uinutab arengu. Nii otsustas ka küllaltki pika aja ühes ettevõttes tegutsenud Lisett edasi liikuda ja lennata välja turvaliseks ning tuttavaks saanud keskkonnast, kus end juba tõestanud oli. Selja pööramine ajaga loodud identiteedile oli hirmutav, ent ka põnevust tekitav. Kõik oli taas uus ja samuti ka eesootav rendi-personalijuhi töö. Nii Lisett kui tema kolleegid tõdevad, et ta on uude keskkonda ja töösse kohanemisega suurepäraselt hakkama saanud. Ta tunneb, et kuigi avatud meele ja positiivse ellusuhtumisega oleks võinud sisseelamine niigi hästi minna, oli suur osa ka Kasak Solutionsis ees oodanud toredal kollektiivil, kellega on tunne, nagu oleks koos töötatud juba aastaid.  

Väärtused, mis kannavad

Käitu teistega nii, nagu tahad, et sinuga käitutaks! 

Nii töö- kui eraelus hindab Lisett usaldusväärsust ja keskkonda, kus inimesi võetakse just sellistena, nagu nad on. Oma töös püüab ta panna end vestluskaaslase kingadesse ja suhelda teistega nii, nagu ta ise sooviks, et talle lähenetaks. Personalijuhina hindab ta iseendas oskust suhestuda ja tekitada teistes hea tunde. Ta püüab edasi anda oma positiivset energiat ja emotsiooni, luues toetavaid ja avatud suhteid. Kuigi inimestevahelised olukorrad võivad aeg-ajalt tuliseks kiskuda ja emotsiooni üles tõmmata, suudab Lisett siiski rahulikuks jääda ja olukordadele külma kõhuga lahendusi leida.  

 Personalijuhi puhul peab ta kõige olulisemaks oskust lähtuda konkreetsest inimesest ja organisatsioonikultuurist. Kõiki ei saa ühe puuga lüüa ja vahepeal on vaja hoopis endal adapteeruda. 

Pilt tehtud: Ljudmilla Kirpitšnikova, Ljuda Photo (Facebook)

Lisetti eraelu ja vaba aeg

Põhihobiks peab Lisett naljatades enda pea nelja-aastast last, sest ta veedab kogu vaba aja ühiselt perega. Emadusteekond on õpetanud kannatlikkust, sest tütar on samasugune tulekera nagu ta ise. Jõudumööda käib Lisett ka jõusaalis – täpselt parasjagu, et hing rõõmus püsiks. Ka reisida meeldib talle väga. Et vanemad elavad Tenerifel, jõuavad nad perega aeg-ajalt sinna külla. 

Rendi-personalijuht vs. traditsiooniline personalijuht

Tegelikult ei ole vahet, kas oled ettevõttesse renditud partnerina personalitööd tegema või sealse palga peal – töö on ikka üks. Rendi-personalijuhina ettevõttesse minnes võib juhtide  usalduse võitmine käia justkui kiiremini, sest nad usaldavad Kasak Solutionsit ja siinseid tehtud valikuid, ent võita tuleb ka personali usaldus ja omaks võtt, vaatamata sellele, et ettevõttes vaid ajutiselt oled. Küll aga tõdeb Lisett, et rendi-personalijuhina rollis on palju lihtsam midagi suurt lühikese aja jooksul ära teha, nii enda kui ka kollektiivi ja ettevõtte jaoks. 

Lisett on rõõmus, et elu on ta Kasak Solutionsini viinud ja tema otsuse üle liituda selle tiimiga. Siin on  kokku saanud inimesed, kelle ühisosa on inimestest hoolimine ja sisemine drive, et korda saata ägedaid tegusid ja hea töökeskkonna nimel päriselt midagi ära teha. Ja mis veelgi parem, lisaks arengu- ja enesetäiendamise võimalustele saab ta ühes teistega aidata kaasa erakordsele personalijuhtide kogukonna teekonnal. 

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine