Kasak Solutionsi personalijuht Marian Punane: tagasihoidlikust maalapsest laval säravaks naiseks

Marian Punane armastab ekstreemsusi. „Mida suurem väljakutse, seda põnevam on,“ ütleb ta ise. Ta on Kasak Solutionsi brändijuht, kaitseliitlane, ema, abikaasa ja sportlane. 

Huvi inimeste vastu

Varem on Marian tegutsenud valdavalt hanke- ja militaarmaailmas. Ta tutvus personalivaldkonnaga tänu organisatsioonikäitumise eriala magistriõpingutele ja sestpeale on huvi aina kasvanud. Teda on alati paelunud inimpsühholoogia: meeldib jälgida inimkäitumist ja seda omakeskis analüüsida. Rangelt piiritletud hankevaldkond on talle õpetanud, et põhjalik ettevalmistus toob kergema teostuse ja ta rakendab seda teadmist ka edaspidi.

Ekstreemsus lööb silma särama

„Töö- ja eraelu moodustavad kokku ühe terviku,“ räägib ta. Kui tööl on parasjagu aktiivsem aeg, tõmbab ta hoogu maha hobidega, aga kui vastupidi, otsib Marian vabal ajal adrenaliini. Talle meeldivad ekstreemsused. Näiteks on ta mitmel korral ette võtnud Expedition Estonia: 24–36 tunni jooksul läbib ta umbkaudu 250 kilomeetrit Eestimaa ürgloodust nii jalgsi, rattaga kui ka mõne veesõiduvahendiga. Samuti on ta  kaitseliitlasena käinud militaarvõistlustel ja pidanud silmitsi seisma eri väljakutsetega. Need katsumused on talle palju õpetanud, et kõik on võimalik. „Kui oled meeletu füüsilise pingutuse ära teinud, on kõik muu tavaelus ette tulev köömes,“ jagab ta.

Fitness-karjäär

„Olen natuke rahutu hing,“ naerab Marian ja lisab, et on lisaks ekstreemsetele ettevõtmistele tegelenud päris paljude spordialadega, nagu ujumine, jooksmine ja rattasport. Praegu on Marianil käsil fitness-sport, millega ta on astunud ka võistluslavadele. „Veel ülikooli algusaastatel oli ainuüksi klassi ees käimine meeletu eneseületus,“ meenutab ta transformatsiooni tagasihoidlikust tüdrukust laval bikiinides särava naiseni. Ta peab seda enda eraelu suurimaks õnnestumiseks ning ei oska saadud kogemust sõnades edasi anda. „See tuleb lihtsalt ise ära teha,“ jagab Marian, kes on nüüdseks juba kolmel korral võistlusdieeti pidanud. Ta on ääretult tänulik oma mõistvale perele, kes on sel teekonnal toeks, sest fitness-spordis peab tahes-tahtmata millegi arvelt lõivu maksma.

Mugavustsooni jääda ei taha

Ta hindab muutusi ja arengut ning ei soovi tööl lihtsalt staažimedaleid koguda. Vahetult enne Kasak Solutionsisse jõudmist tundis ta, et areng on peatunud, ja mõistis, et tuleb end veidi raputada. „Ma ju tean, et olen rohkemaks võimeline,“ ei lubanud Marian endal mugavustsooni jääda. Marianil on hea meel, et füüsiliselt väljakutsuvad hobid aitavad mõttetöö juures püsida. Enda tööellu võtab ta neist kogemustest nii mõndagi, näiteks teadmise, et lahendamatuid olukordi pole ja probleemi heietamine seda ära ei kaota. „Kuskilt tuleb lihtsalt pihta hakata.“

Naine leiab, et elus on kõige olulisem olla rahul iseendaga, aga see ideaal on kõigil erinev. „Kui oled rahul, on minu arust kõik väga hästi.“ Sarnaselt Marianile on aktiivne ka terve tema perekond ja kõigil on käed-jalad tegemisi täis. „Su elu on sinu enda film. Kirjuta see selliseks, mida hiljem vaadata tahad,“ meeldib talle mõelda.

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine