Mõtteviisi arengutreener Karmo Kivi: „Ära rapsi – tee vähem, aga targemalt!“

Mõtteviisi arengutreener Karmo Kivi on koolitanud tuhandeid ja coach’inud sadu inimesi. Ta aitab inimestel murda iganenud mõttemustreid ja uskumusi ning leida uusi vaatenurki nii eraelus kui ettevõtmistes.

Ambitsioonikas maal ja merel

Karmo ambitsioon ja kuraas on toonud talle edu juba noorena. Mereakadeemias laevajuhiks õppinud mees jõudis merel nelja aastaga ronida karjääriredelil seitse astet kõrgemale: nooremmadrusest vanemtüürimeheks. Vaatamata väga heale teenistusele ihkas süda midagi muud. Maismaale naastes on ta müünud edukalt autosid ja kahekordistanud müüke Saku õlletehases. Karmo tegi alati tööd südamega ja hea töö tõi ettevõtetele edu, ent ta tõdes, et tema panust ei hinnatud vääriliselt.

Sellest sai Karmo tõuke luua otsemüügiga tegelev ettevõte. Eneseareng oli tema jaoks selles kõige suurem väärtus – võimalus õppida ja areneda. Vaatamata läbitud koolitustele mõistis ta, et sellest ei piisa. Koolitustel puudus tema silmis tugev süsteemne taust ja toetav keskkond, mis aitaks oskusi päriselt rakendada.

Toetavad mõttemustrid muudavad elu

Mõttemustrite maailm hakkas Karmot huvitama pärast filmi „Saladus“ nägemist. Ta uuris teema kohta ja osales ka Bob Proctori koolitusel USA-s, rakendas sealt saadud teadmised ellu, muutis mõttemustreid ja nägi, kuidas tema tegemised hakkasid lumepallina edasi arenema.

Karmo mõistis, et oma mõtetega tõesti saab luua soovitut, ja tema enesekindlus kasvas. Endasse uskudes täitus ka unistus, mis tundus paljudele utoopiliselt kättesaamatu – Bob Proctorist sai tema juhendaja. Ta peab seda enda kõige suuremaks õnnestumiseks, see investeering on talle elus kõige enam tagasi toonud.

Enda arenguteel märkas Karmo, et Eestis ei õpetata süsteemselt mõtteviisi muutma, ja hakkas Bobilt saadud teadmisi jagama. „Nägin, et see töötab väga hästi, kui inimene tööd teeb,“ sai ta edusammudest indu juurde. Karmo imestab, et enamasti tehakse ühe-kahepäevaseid koolitusi, aga keeli ei õpi keegi nii kiiresti – kuidas siis koolitused teisiti saaksid toimida? „Omandame teadmised, aga ei õpi neid rakendama,“ näeb ta vajadust luua koolitustele tugev taustsüsteem ja lisada kogukond, kus teineteist arenguteel toetatakse.

Edukas mõtteviis mõjutab nii eraelu kui ka äritegevust

„Kui soovid võimalikult häid tulemusi, investeeri ennekõike iseendasse,“ soovitab Karmo. Ettevõtte kasvuks peab seda juhtiv inimene ise süsteemselt ja järjepidevalt kasvama ning olema enda väärtushinnangutega eeskujuks tervele meeskonnale. Ta soovitab juhtidel endalt küsida, mis on nende tegemiste visioon ja missioon – see peaks olema suurem kui pelgalt teenitav rahasumma. „Just visiooni ja ihalduse puudus on see, mis ei lase inimestel tänapäeval areneda,“ leiab ta. Selle asemel, et rapsida, tuleks teha vähem, aga targemalt, usub ta, nähes juhendajate kasutamist ettevõtluses ideaalse võimalusena. Ta tunneb, et tänu juhendajale ei ole tema kukkumised ega väljakutsed olnud kunagi nii sügavad, et oleks taas nulli langenud.

„Otsusta ise ära, kus tahad päriselt olla“

Ettevõtted on loodud kasvama. Kasvu soodustamiseks soovitab Karmo mõelda nii ettevõtte omanikel kui ka tegevjuhtidel kolmele küsimusele: 

  1. Miks ma teen seda, mida teen?
  2. Kuhu tahan päriselt välja jõuda?
  3. Kas see, mida teen, teeb mind hetkel õnnelikuks?

Loe täpsemalt Karmo Kivi tegemiste kohta tema kodulehelt.

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine