Suhtlusfanaatik Marianne Juhkam: ära kunagi eelda – küsi!

Marianne Juhkam on naine, kelle energia ja positiivne emotsioon nakatab teisi. Ta teeb palju ja korraga ning vabandused ega hirmud teda ei takista. Tema sihikindlus ja pealehakkamine on eeskujuks paljudele.

Pingutades tuleb ka tulemus

Kolme lapse ema Marianne on alati olnud julge pealehakkaja. Noorelt emaks saamine pole olnud takistuseks ei sisekujunduses magistrikraadi omandamisel ega ka tööl käimisel või hobidega tegelemisel. Pere, kodu, kooli ja tööd ühildades õppis ta, et vahepeal lihtsalt tuleb pingutada ja kohustused ära teha, sest see kõik toob kasu. „Olen alati teadnud, et kui ise panustan ja vaeva näen, tuleb ka tulemus,“ ütleb ta. Marianne on karjääri teinud eri valdkondades, projekteerimisest ja müügist toitlustuse ja kvaliteedijuhtimiseni välja, kuid kõigi ühine nimetaja on inimesed.

Marianne naudib algataja ja suunanäitaja rollis tõmmata käima erinevaid ettevõtmisi ja näidata, et kõik on võimalik. Ta ei suutnud vastu panna kvaliteedijuhi rolli pakkumisele, kuigi valdkond oli talle võõras. Marianne peab tehtud otsust üheks suurimaks saavutuseks oma karjääris ning on uhke, et on osanud ettevõttes pikalt süsteemi üles ehitada ja käimas hoida, leides võimalusi ja lahendusi, mille peale teised pole tulnud.

Inimestega tuleb suhelda

Enamikus ametites on Marianne kas juhtinud inimesi või teinud ühise eesmärgi nimel koostööd. Meeskonnajuhi rollis on ta alati pidanud panema juba olemasoleva meeskonna ühise eesmärgi nimel tööle ja neid tervikuna toimima. Need kogemused on aidanud tal inimesi paremini tundma õppida. Ta on alati püüdnud arvestada kõigi soovidega ja leida üles inimeste tugevused, mida rõhutada, et nad saaksid anda oma maksimumi. Ta on õppinud, kui oluline on olla inimeste keskel ja nendega päriselt suhelda. „Ära iial eelda mitte midagi, suhtle inimestega!“ jagab Marianne enda suurimat juhtimisõppetundi. Tema soov on inimesi aidata ja näidata neile, kui palju on võimalik ainuüksi suhtlemisega tööd parandada ja edasi viia.

Julgus seista hirmudele vastu

Elava energiaga Marianne leiab, et hirmud on ületamiseks. Ta soovitab neile mitte liialt mõelda, et end mitte rivist välja lüüa. „Meie peas tunduvad paljud asjad hirmsad, mistõttu võivadki need tegemata jääda,“ ütleb ta. Kõige enam tunneb ta enda sõnul hirmu vahetult enne lavale astumist, mil käed-jalad värisevad ning peab keskenduma, et sellest üle saada. Õnneks on see ajaga paremaks läinud. „Kui miski on hirmus, tuleb seda teha nii palju, et enam ei oleks,“ naerab ta.

Foto: Kanal 2/Mardo Männimägi

Marianne isiklikust elust ja hobidest

Marianne on uhke, et on tööelu kõrvalt suutnud saada kolm last ja nad elule aidanud, seejuures enda tegemisi edasi lükkamata. Emana annab ta oma lastele piisavalt vabadust ise otsustada, kuid ka kohustusi. Ta õpetab, et tulemused sõltuvad vaid enda panusest ja pingutustest. Marianne positiivne olek on nakkav. Ta nendib, et suudab energiat koondada õigel ajal seal, kus vaja. „Oskan end kokku võtta. Kui on aeg särada, siis tuleb seda teha,“ räägib ta ning lisab: „Oskan enda seest vajaliku energia leida, see tuleb lihtsalt muul ajal tagasi laadida.“
Vabal ajal on Mariannel käsil paar renoveerimisprojekti, kus ta rakendab oma ehituspisikut ja sisekujundusteadmisi. Kõik pereliikmed on suured autosõbrad – tihti leiab nad kas jäärajalt, romuringilt või kardiraja äärest pere pesamunale kaasa elamas. Marianne kirg on laulmine, ta kirjutab ka ise lugusid. „Ei ole asju, millega hakkama ei saaks, tahtmist ja pealehakkamist peab piisavalt olema,“ lisab ta lõpetuseks.

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine