Miks sai raamat kirjutatud?

Minu esimene raamat “Kuidas värvata ja hoida parimaid inimesi?” sai kirjutatud väga lihtsal põhjusel. Nimelt juba aastaid olin ma neid põhilisi HR-ja värbamisalaseid asju rääkinud oma klientidele. Ühel hetkel tundsin, et panen liiga palju oma ajast rääkimise alla (eriti kuna küsimused olid juhtidel sarnased), mis polnud piisavalt efektiivne ajakasutus minu poolt. Pakkusin küll värbamisteenust, aga tundsin end pigem kui HR nõuande liin. Ikka ja jälle uuriti, kuidas õigesti värvata; mismoodi panna inimesi koostööd tegema; mida mina arvan teatud juhtimisstiilidest; kuidas positiivselt lahti lasta inimesi jne.

Mõistsin, et kui erinevate valdkondade tegevjuhid, omanikud, HR-spetsialistid ja personalijuhid minule oma küsimusi esitavad, vastuseid, nõu ja soovitusi tahavad, siis järelikult nad usaldavad mind. Ning järelikult olen ma valmis jagama laiemalt oma aastatepikkusi kogemusi, praktilisi näiteid ja isiklikke veendumusi.

Kaardistasin ära kõik küsimused, mida minult HR ja värbamise vallas pidevalt küsiti ning hakkasin neile kirjalikult vastama. Kokku tuligi raamat, minu esimene HR-alane raamat. Kuna raamatus on vastatud erinevate inimeste – nii värbamisspetsialistide, tegev- kui osakonnajuhtide, aga ka omanike – küsimustele, siis soovitangi seda raamatut neil lugeda. Nii saab laia pildi ette kogu HR ja värbamise valdkonnast, inimesega töötamise põhimõtetest ning juhtimispsühholoogiast.

Uute ja olemasolevate klientidega suhtlemisel palun neil töötada läbi minu raamat. See vastab väga paljudele tekkivatele küsimustele, lubab meil protsessidega oluliselt kiiremini edasi liikuda ning on mõlemale osapoolele efektiivne ressursikasutus. Raamatu lugemisel saab klient aru, et minu ja mu meeskonna eesmärk pole lihtsalt värvata, vaid soovime reaalselt ettevõttes aidata HR- ja värbamisprotsessid korda saada niimoodi, et kui meie “lahkume”, siis süsteemid töötavad edasi. Sest kuigi äriliselt oleks kasumlik kliendid oma teenustega võimalikult pikaks ajaks “ära siduda”, siis meie tegutseme teistmoodi. Me siseneme ettevõttesse projektipõhiselt, kaardistame kogu olukorra, loome süsteemid ja aitame uued protsessid tööle saada, koolitame personali, et meie lahkudes saaksid nad süsteemide haldamise ja protsesside töös hoidmisega ise hakkama. Sest HR pole asi, mida teha korra. Sellega tuleb pidevalt tegeleda.

Seega ei muuda me oma kliente endist sõltuvaks. Vastupidi, me muudame nad iseseisvamaks kui kunagi varem!

Mu meeskond on tugev ja kuulikindel. Lisaks minule on meil meeskonna äri- ja turundusstrateeg, kes kaardistab ära firma hetkeolukorra ja töötab välja parimad lahendused. Meil on ka sisulooja, kes viimased viis aastat on spetsialiseerunud just HR- ja personalitöö vallas sisu loomisele. Ning meil on ka professionaalne sotsiaalmeedia spetsialist, kes teab täpselt, kuidas info sotsiaalmeedias enda kasuks tööle panna.

Ma austan HR valdkonna akadeemikuid ja õppejõude, aga olen ka teadlik meie erinevatest stiilidest personalitööst rääkimisel. Ma olen õppinud personalitööd koolis, aga veelgi enam olen seda õppinud läbi kogemuse erinevates ettevõtetes ja ametipositsioonidel. HR on saanud osaks minu DNA’st ning minu tugevad veendumused juhtimises ja personalitöös ei pruugi sobituda klassikalise akadeemiku mõttelaadiga. Enne raamatu kirjutamist ei leidnud ma Eesti turult uue põlvkonna praktilist HR tööriista, mis annaks sedavõrd lihtsas ja selges keeles juhiseid, kuidas oma ettevõttes erinevaid personalitöö ja HR protsesse analüüsida, parendada ja suunata. Otsustasin just sellise luua, kasutades sõnavara, väljendeid ja näiteid, mida mõistavad ka need, kes pole HR-valdkonna spetsiifikaga kursis.

See on minu esimene raamat. Minu isiklik praktika, minu kogemus, minu mõtted.
Lugemine vabatahtlik!

Scroll to Top

Liitu meie väärtuskirjaga

Võta ühendust

Tasuta konsultatsioonile registreerimine