Veget OÜ

Hingelt Autojuht

Veget OÜ omanik Andrei Maripuu on viimased 21 aastat tegutsenud transpordivaldkonnas, sest see on talle kõige hingelähedasem. Tema autod sõidavad nii Norra, Hispaania, Suurbritannia kui ka Soome ning Rootsi suunal. Hoolimata sellest, et tema juhtida on ettevõte, istub ta vahel hea meelega rooli ning teeb ka ise mõne pikema sõidu. See vabadus, mida pakub avatud tee, paelub meest siiani. „Autojuhi amet kõigile ei sobi, pead tahtma seda tööd teha. See on teistsugune elu, sest suure osa oma ajast veedab autokabiinis. Kui oled teel, siis vastutad ise nii oma heaolu, auto kui ka selle eest, et kokku lepitud töö saaks tehtud. See nõuab iseseisvust, julgust, otsustusvõimet,“ iseloomustab mees autojuhi ametit. 

Olles teadlik, mida autojuhi amet endas sisaldab, peab Andrei äärmiselt oluliseks, et meeskonnal oleks tagatud kaasaegsed ja mugavad sõidu-ja töövahendid. Ka meeskonna liikmed on iseloomustanud tööks kasutatavaid autosid, kui miniatuurseid kõikide mugavustega 1-toaliseid kortereid. Kui on tahet antud ametit pidada, siis kõik tingimused selleks on Andrei poolt loodud.

Endast rääkides jääb mees pigem tagasihoidlikuks, öeldes, et liigne tähelepanu talle ei meeldi, töötajad iseloomustavad teda aga hoopis kui äärmiselt toetavat ning mõistvat juhti, kes on alati olemas nii nõu kui jõuga. „Kui midagi on valesti, on mõni probleem, saab alati tulla ja rääkida. Probleemid on osa elust, neid tuleb ikka ette, alati leiame ka lahendused,“ kirjeldab Andrei enda suhtumist. 

Juhina on ta toetav ning arvestav, pole ka harv juhus, kui tööle satub inimene otse autokoolist, sellisel juhul on Andrei esialgu ka mentori rollis, aidates koostada töögraafikut ja jagades kasulikke näpunäiteid. Oma meeskonnaliikmete juures hindab Andrei ausust ning töötahet, sest muudmoodi seda tööd teha ei saagi.